Afišas


Publicēts 2021.g.10.jūnijā

Prezentācijas materiāli ar Vērēmu pagasta logo

Izgatavoti prezentācijas materiāli - māla krūzes, (autors Viktors Pankovs) un pildspalvas ar mūsu pagasta identitātes zīmi- AKU.


Publicēts 2020.g.30.decembrī

Cepam, cepam, cepam.....P i p a r k ū k a s!

Gandrīz katrā ģimenē vismaz vienu reizi gadā tiek ceptas piparkūkas.. Tas mēdz sagādāt grūtības un diezgan lielu ķēpāšanos - taču vienmēr tam seko prieks !Piparkūkas ir Ziemassvētku našķis ne tikai bērniem, tās garšo arī pieaugušiem. Lai iegūtu oriģinālo piparkūku garšu, svarīgas garšvielas piparkūkās - krustnagliņas, ingvers,kanēlis, kardamons, muskatrieksts anīss un iesala ekstrakts. Daudzās receptēs piparkūkās liek klāt arī medu.

Agrākos laikos piparkūkās iecepa paslēptu monētu, kuru uzkožot, cilvēks zināja, ka nākamajā gadā kļūšot bagāts. Savukārt neprecētām meitenēm dāvināja piparkūku vīriņus, jo tad atradīs glītu un labu puisi. Mēs, protams, necenšamies piparkūkās iecept monētas vai citus neēdamus priekšmetus!

Lai jūsmājās ienāktu Ziemassvētku smarža, piedāvājām “Piparkūku nedēļu” (visas nedēļas garumā !). Varēja cept, fotografēt gan cepšanas procesu, gan cepšanas rezultātu un iesūtīt uz afišā norādīto e pasta adresi vai dalīties facebook tīklā komentāros.


Salatēta pārsteiguma balvas saņems: Viktorijas Gricutas ģimene, Alise Rogozova, Dagnija Deksne un Elizabete Kotāne. PALDIES par atsaucību! Lai Jūsu ģimenēs valda miers, saticība un mīlestība! Laimīgu Jauno gadu !
Publicēts 2020.g.30.decembrī

Citādi Ziemassvētki Vērēmu pagastā

Ik gadus decembrī Vērēmu tautas nama zālē smaržoja piparmētru tēja un tika ceptas piparkūkas. Trešās Adventes svētdienā kolektīvi gatavojās Baltajam koncertam.Jaungada Eglītes svētkos pirmskolas bērniem zāle bija mazo vērēmiešu pārpildīta. Bērnu smiekli, kņada,dziesmas un Salatēta gaidīšana radīja īpašu gaisotni. Bija....

Šogad mūs sagaidīja citādi svētki. Jaunas tradīcijas ieviest un plānot svētkus pandēmijas apstākļos ir neierasti un izaicinoši. Izaicinājums bija arī bērniem skaidrot, ka šogad, iespējams, gaidāmi citādi svētki.Arī tikšanās ar Salatēti,fotografēšanās un dzejolīšu deklamēšana izpalika.

11.decembrī Nautrēnu apvienības pagastos tika rotātas un iedegtas Svētku egles!Arī mūsu pagastā tika posta Svētku egle, ciematā uzstādīti gaismas objekti. Šajā klusajā laikā māju logos ik vakarus iedegas arvien vairāk un vairāk krāsainu gaismiņu,- tiek izrotātas lodžijas, dzīvokļu durvis, pat koki un krūmi.Cilvēki dalās ar gaišumu, bet bērni saka: “Lai Salatētis ar saldo dāvanu maisu labāk ceļu redz!”

Salatētis ar saldo dāvanu maisu ciemojās arī pie Vērēmu pagasta pirmsskolas vecuma bērniem, kuri neapmeklē bērnudārzu un pie 5.-9. klases skolēniem, kas ir deklarēti Vērēmu pagastā, neatkarīgi no mācīšanās iestādes.

Nebūs melots, sakot, ka decembra izskaņa arī šogad ikvienam no mums būs viens no gada skaistākajiem brīžiem– gaisā virmos prieks, patīkams satraukums un gaidas. Lielākās un mazākās sirdīs,ikvienā ģimenē ienāks svētku sajūta. Jācer, ka kopā ar svētkiem šogad arī atnāks sirdsmiers,baltas domas, cerīgi sapņi un to piepildījums !”

Cerīgu Jauno 2021. gadu!

Vērēmu tautas nama vadītāja Sarmīte StrupovičaPublicēts 2020.g.13.oktobrī

10 gadi dejā

Vērēmu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kūzuls” ( vadītāja Vineta Āboliņa) ir nosvinējis 10. radošā darba jubileju.

Jubilejas koncerts tika plānots ar lielu rūpību – gan izvēloties un atlasot dejas, gan īpaši šai svētku reizei izveidojot video materiālus,lai izstāstītu kolektīva stāstu 10 gadu ritējumā.”Esam laba komanda," neslēpjot prieku,saka vadītāja Vineta. “Ceļš līdz jubilejas koncertam nebija īss un nebija viegls. Uzvedumam gatavojāmies jau no janvāra. Vispirms mēģinājām saprast paši priekš sevis – kādas dejas rādīsim, kādas emocijas ļausim izjust skatītājiem. Ja dejotājs pats saprot un zina, ko dara, ko jūt, ko grib pastāstīt, kādu ziņu nodot, tad arī skatītājiem viss top skaidrs, viegli uztverams un emocionāli izjūtams. Ja nāksi ar atvērtu sirdi, ja dejosi ar prieku, ja ļausi emocijām un noskaņai pacelt sevi pāris centimetrus virs deju grīdas, arī pārējie varēs ļauties mirkļa izjūtām.”

Jubilejas koncerts bija stāsts par MAIZI, jo cilvēcei visas dzīves pamats ir darbs un maize;

Par PIRTI – kur satiekas uguns un ūdens rituāli. Par tradīcijām, kas nenoveco, un kurās ir iespējams atgūt enerģiju un mundrumu. Par iespēju gūt baudu miesai un dvēselei. Jo latvietim pirts ir tikpat svēta kā maize; ;( Par pirtī iešanu vai neiešanu kopā ar meitiešiem (pēc J.Streiča k.f.“Cylvāka bārns” motīviem) Boņuka tēlā iejutās Mārtiņš Šļakota;

Par svētku svinēšanu un latviešu DZĪVESZIŅU;

Par draugiem un kaimiņiem, kuri nāk ciemos, par kopābūšanas prieku;”

Par to, ka nekur nav tik labi kā MĀJĀS.Dejotāji izrādīja arī savus jaunuzšūtos tērpus.

Pasākumu kuplināja “Kūzula” tuvākie draugi- deju kopa “DZIGA” (vadītājs Ilmārs Dreļs) un tautas nama vokālais ansamblis “Vējš” (vadītāja Solvita Pavlovska) . Sirsnīgs un neviltoti mīļš bija “mazo kūzulēnu” sveiciens ar “Dziesmu par bitēm” (gitāras pavadījumu atskaņoja Lāsma Inkina).

Rēzeknes novada deju kolektīvu virsvadītājs Ilmārs Dreļs kolektīvam un vadītājai pasniedza Rēzeknes novada Atzinības rakstu.Sveicēju vidū bija arī Nautrēnu pagastu apvienības vadītāja Līvija Plavinska. “Lai neizsīkstošs dzīvesprieks un vēlme darboties pavada dejotājus ik dienu” ,vēlēja L.Plavinska.Atmiņās par kolektīva pirmajiem koncertiem kavējās un dejotājus sveica kolektīva “Kūzuls” pirmā vadītāja Gunita Kiseļova.

Tā kā kolektīvs ir emocionāli krāsains un daudzpusīgs, skatītājus priecēja ar atvērtu sirdi, smaidu un neviltotu prieku, kā arī ar Latgalei vien raksturīgo dejas sparu, lepnumu un enerģiju.

Varbūt tieši tas ir noslēpums, kas palīdzējis kolektīvam būt, pastāvēt un svinēt.


Vidējās paaudzes deju kolektīva “Kūzuls”vadītāja Vineta Āboliņa Vērēmu tautas nama vadītāja Sarmīte Strupoviča

Publicēts 2020.g.17.septembrī

Vērēmu seniori – radoši un darbīgi

Fiziskās aktivitātes ir veselības un labsajūtas pamats - šim teicienam vajadzētu mīties ar jebkura, gan jauna, gan jau pieredzējuša cilvēka dzīvesveidu. Bet jo īpaši svarīgi pastāvīgi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm ir senioriem.Vasarā nūjošanas, deju mēģinājumu un trenažieru zāles apmeklēšanu aizvieto fiziskas aktivitātes piemājas dārziņos.Jāravē, jāpļauj, jālaista....jāgaida ,kas nu izaugs.Un izaug arī!

Attēlā: Vērēmietes Valentīnas Strangates 2020.gada vasaras sezonas Lielā oga- ķirbis , kas sver aptuveni 39 kilogrami.

Valentīnas kaimiņienes fotoPublicēts 2020.g.02.septembrī

Spēka vārdi

Vakardiena ir pagājusi un vienmēr – nesasniedzama. Visas atmiņas visā pasaulē mums nevar atdot atpakaļ vakardienu. Mēs nekādi nevaram vēlreiz atkārtot to, ko darījām vakar. Mēs nevaram izdzēst vārdu no tiem, ko teicām vakar. Taču vakardiena ir pagājusi. Otra diena, par kuru mums nevajag bažīties, ir rītdiena. Rītdiena ar jauniem pienākumiem, jaunām grūtībām, lieliem solījumiem un maziem to izpildījumiem. Taču arī rītdiena nav mūsu varā, mēs to nevaram kontrolēt. Rīt saule lēks vai nu spoža, vai aiz mākoņiem, bet tā lēks, mums nav nekādas daļas par rītdienu, jo tā vēl nav pienākusi. Mums katram ir tikai viena diena – ŠODIENA. Katrs cilvēks vienas dienas cīniņu ar dzīvi var izturēt. Mēs salūstam tikai tad, kad šodienai pieliekam šo šausmīgo mūžības nastu – vakardienu un rītdienu. Tāpēc dzīvosim tikai ŠODIENĀ!

Mācitājs M.Ķirsons


Publicēts 2020.g.02.septembrī

Vērēmu pagasta vārdam – 75

Ziņas par Vērēmu pagasta vēsturi ir fragmentāras, tāpēc gatavojot izstādi ”Kad pagātne tiekas ar tagadni” un pagasta 75 gadu jubilejas pasākumu “Pasmelt ūdens lāsi...” par pamatu tika ņemti iedzīvotāju atmiņu stāsti un fotogrāfijas no mājas arhīviem, foto albūmiem, kā arī materiāli no Vērēmu bibliotēkas arhīva.Tās tika pārkopētas, palielinātas, “uzfrišinātas” un kārtotas izstādei. Visas nedēļas garumā tautas namā valdīja rosība.Tika izstādītas Gundegas Rancānes gleznas, ķeramiķa Viktora Pankova darbi, Olgas Deksnes sīkplastika un grāmatu galds, un 17.jūlija pēcpusdienā notika izstādes atklāšana.

Ar jestrām dziesmām izstādi kuplināja folkloras kopas “Vōrpa” dziedātāji(vad.S.Strupoviča) Ikviens izstādes apmeklētājs mēģināja atpazīt paziņas, kaimiņus, bijušos darba kolēģus,radiniekus .Par jaunām tehnoloģijām un to pielietojumu savā darbā,veidojot īstus šedevrus, stāstīja Viktors Pankovs.Viņa darbi, kas izgatavoti kristāltehnikā, saules gaismas apspīdēti, priecēja ikvienu izstādes apmeklētāju.Vērēmu pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Bistrovs pateicās ikvienam, kas piedalījās izstādes tapšanā un aicināja turpināt aizsākto darbu pie pagasta vēstures izzināšanas.

18.jūlija pēcpusdienā Vērēmu skolas sporta laukumā uz sportiskajām aktivitātēm, kuras bija sagatavojusi sporta entuziaste Zaiga Mihailova, un uz radošajām darbnīcām ,kuras vadīja pagasta bibliotekāre Regīna Volkova, pulcējās liels skaits mazo vērēmiešu,kas nāca “Ķert vasaru”.

Bērni un viņu vecāki ar sajūsmu piedalījās jautrās stafetēs, “makšķerēja “zivis, ķēra prieka tauriņus piepūšamajās atrakcijās. Netrūka apmeklētāju arī akvagrima meistarei Laurai. Bērni jūsmoja arī par Lāzertagu.( Paldies Sarmītei Stepiņa par izrādīto iniciatīvu piedalīties mūsu pasākumā.)

Pēc divu stundu aktīvas darbošanās, visi tika aicināti no Laimes akas saņemt balvu par aktīvo darbošanos.Paldies jauniešu centra aktīvistiem par tiesnešu pienākumu veikšanu;paldies mammām, kas darbojās kopā ar bērniem;paldies Nikolajam Mihailovam, kas bērniem palīdzēja “izcelt”Lielo lomu.

Pēc nelielas atpūtas vērēmieši ar ģimenēm un draugiem pulcējās brīvdabas estrādē, kur lasīja dzeju un muzicēja Andris Baltacis (Baltie lāči).


Svētku diena noslēdzās ar jubilejas pasākumu “Pasmelt ūdens lāsi.

Ar nelielu stāstījumu tika atgādināti Vērēmu pagasta pirmsākumi, pirmie ciema padomju priekšsēdētāji un to līdzgaitnieki; kā pagasts pārveidojies un attīstījies.Uz skatuves tika aicināti bijušie ciema padomju darbinieki.(Ļoti atvainojamies, ja kāds netika pieminēts, šo kļūmi labosim). Kā nepazust, neapmaldīties un būt atpazīstamiem šodienas informāciju plūsmā?

-Apzinot mūsu pagasta vērtības un būtību, pārskatot latvju spēka zīmes, par pagasta atpazīšanas zīmi jeb logo, tika izvēlēta Akas zīme.Logo dizainu izstrādāja māksliniece Daina Salmiņa.Pasākumā tika prezentēts jaunais pagasta logo, kas turpmāk tiks izmantots arī lietvedības dokumentos.

Svētkos piedalījās Nautrēnu pagastu apvienības vadītāja Līvija Plavinska, Lendžu pagasta pārvaldes vadītājs Voldemārs Deksnis, Ilzeskalna pārvaldes vadītāja Genovefa Gailuma, Audriņu pārvaldes vadītājs Aleksandrs Bindemanis.

Uz skatuves varējām redzēt Vērēmu tauatas nama vokālo ansambli “Vējš” (vad. Solvita Pavlovska) un Vidējās paaudzes deju kolektīvu “Kūzuls” (vad.Vineta Āboliņa”) . Baleta variācijas no baleta “Dusošā skaistule” izpildīja Raina Arbidāne.

Jāatzīmē arī koncerta kvalitatīvā apskaņošana , kuru nodrošināja Valdis Zemzars. Pateicība par svētku iemūžināšanu fotogrāfijās pienākas Regīnai Volkovai un Eduardam Utānam. Paldies visiem, kas ar savu darbu un klātbūtni palīdzēja svētku sagatavošanā un organizēšanā.Diena bija saulaina un karsta, tāpēc saldējuma un limonādes vitrīnai bija daudz piekritēju.(Paldies veiklam “Honigs”, vadītājai V.Smirnovai).Pateicamies par atbalstu un svētku finansējumu Vērēmu pagasta pārvaldei un veikalam “Latgales ziedi”.


Vērēmu tautas nama vadītāja S.Strupoviča

Publicēts 2020.g.15.maijā

Kultūras centri pakāpeniski atsāks darbību, amatiermākslas kolektīvi klātienes mēģinājumos pagaidām nepulcēsies!

Valsts, pašvaldību, NVO un privāto kultūras iestāžu darbību pēc 2020. gada 12. maija reglamentēs prasību kopums jeb tā dēvētie sanitārie protokoli, vēsta Kultūras ministrijas sagatavotā informācija. Sanitāro protokolu normas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas „Latvijas Vēstnesī”.

Kultūras norišu vietas, tostarp kultūras centri, darbību uzsāks pakāpeniski, kolīdz būs pilnībā sagatavojušies ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola prasībām.

13. maijā, stāsies spēkā arī Sanitārais protokols profesionālajām skatuves mākslas organizācijām mēģinājumu procesam. Amatiermākslas kolektīvi klātienes mēģinājumos pagaidām nepulcēsies. Latvijas Nacionālais kultūras centrs uztur ciešu saziņu ar Kultūras ministriju un Veselības ministriju, kuras vērtēs sanitārā protokola prasību īstenošanas efektivitāti profesionālo mākslas kolektīvu mēģinājumu procesā. Ziņosim, tiklīdz būs izmaiņas ierobežojumos, kas attiecas uz amatiermākslas kolektīvu darbību.

Ar sanitārajiem protokoliem, kas šobrīd izstrādāti sociālās distancēšanās nodrošināšanai muzejos, bibliotēkās, kultūras norišu vietās, profesionālās skatuves mākslas mēģinājumu procesā, kā arī publiskos kultūras pasākumos, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, aicinām iepazīties Kultūras ministrijas tīmekļvietnē:https://www.km.gov.lv/lv/kultura/visi-jaunumi/kulturas-iestades-atsaks-darbibu-ieverojot-sanitaro-protokolu-prasibas-5161.Publicēts 2020.g.10.februārī

Sievietes pasaule ceļā uz pavasari...”

Visi esam noilgojušies pēc pavasara ne tikai dabā, bet arī savā dzīvē. Ir laiks pārmaiņām! Laiks ļaut izspraukties pumpuriem un tiem stiepties pretī saulei, lai uzplauktu... uzplauktu pavasarim!

Pasākuma , kurš notika pagājušās nedēļas nogalē Vērēmu tautas namā ,mērķis bija rosināt sievietēm no jauna atklāt sevī jaunus spēkus, sievišķīgu gudrību; mainīt kādu savas dzīves jomu; sniegt iedvesmu uzdrošināties un kļūt par sevi pārliecinātām.

Sievietes ir apbrīnojami radošas! To pierādīja arī Radošā darbnīca Maijas Gailumas vadībā.Nepilnu divu stundu laikā tapa skaistas 12 kompozīcijas,kas veda mūs vienu soli tuvāk Pavasara svētkiem.

Pavasari vēstošajai ziedu smaržai tautas nama zālē klāt pievienojās vaniļas un citu kārdinošu aromātu kompozīcija- daļa no sievietes pasaules. Tā izgaroja no konditeorijas konkursam sagatavoto izstrādājumu galdiņa. Žūrijas pārstāvji atzinīgi novērtēja pagasta iedzīvotājas Zigrīdas Vasiļkovas gatavotās kūkas, par gardāko atzīstot „Mazo Pavlovu”. Pati dažādo kūku autore, prezentējot savus izstrādājumus, pavēstīja, ka vairāk kā 30 gadus strādājot pedagoģijas jomā, konditorijas noslēpumi viņai likušies vilinoši un aizraujoši vienmēr. Draugi, radi un kolēģi bieži tiek iepriecināti ar gardiem našķiem. Bet iedvesmas avoti ir vecmāmiņas māsas Annas un tēva brāļasievas Venerandas senlaiku krāsnī gatavotie biskvīti riktīgām lauku tortēm. Patreiz, pateicoties NVA Rēzeknes filiāles lieliskajam piedāvājumam un mācību centra filiāles interaktīvi un interesanti veidotajai apmācības programmai, Zigrīdai radusies reāla iespēja pilnveidot sevi konditorijas jomā.

Sievietei tiešām ir jāpriecājas, ka piedzimusi par sievieti, jo tas ir tik skaisti.Gaišā noskaņojumā ieklausijāmies jaunās dzejnieces |Ligijas Purinašas atziņās par dzīvi,tas vērtībām un dzejas vārsmas no viņas dzejoļu krājuma “Sīvīte” .

Pavasaris ir siltais un nepiesātinātais krāsu tips.Dabā tas asociējas ar zaļo krāsu.Modes skate, kurā savus kvalifikācijas darbus izrādīja Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas studentes (Zelmas Kačkānes vadībā), dominējošā -melnā krāsa,kas iekļaujas mūsdienu Lietišķās sievietes garderobē.Tika izrādītas 3 kolekcijas.Vislielāko atsaucību un aplausus ieguva kolekcija “Putni”


Pasākumā noslēgumā tika izrādīta Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes” .
Vērēmu tautas nama vadītāja S.Strupoviča


Publicēts 2020.g.27.februārī

Vokālā ansambļa “Vējš” koncerts Mākslas namā”

Vējš – neprognozējams,bezgala dažāds un mainīgs.Stiprs un auksts,maigs un rāms,vētra un bezvējš.Tas var noraut jumtu, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē;aizpūst bēdas vai “atnest” lietu.Kolektīva nosaukums ietekmē arī kolektīva gaitas.Kādreiz Vējš bija spēcīgāks, vīrišķīgāks,tagad maigs un sievišķīgs,bet viss var mainīties...

Aizvadītās nedēļas nogalē “Vējš”aicināja savus radus, draugus, labvēļus uz lirisku koncertu Mākslas namā, Rēzeknē. Izvēlējāmies uzdziedāt “Par prieku tev, par prieku sev....”

Koncertā skanēja tautasdziesmas,populāras estrādes dziesmu melodijas;katra dziedātā dziesma bija pilna mīlestības,tā uzmundrināja garu,sasildīja sirdi un dvēseli.

Koncertu kuplināja Zanes Ludboržas Mūzikas skolas akordeonisti Marta Litvinova un Dainis Laizāns.Paldies klausītājiem par atsaucību un kolektīva “Vējš” dalībniecēm -Inesei,Ilgai,Zigrīdai,Vitai,Sanitai, Dagnijai,Sarmītei,Katrīnai.

Vokālā ansambļa “Vējš” vadītāja Solvita Pavlovska.Publicēts 2020.g.27.februārī

''No baroka līdz rokam''

Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls-konkurss ''No baroka līdz rokam''.
2020.gada 21.februāris

Piedalījās 10 vokāli instrumentalie ansambļi,arī tautas nama VIA “FUME”.(vadītājs Jānis Pavlovskis).Grupa ieguva 2 pakāpes diplomu.

Paldies par sniegumu Elīnai,Marijai,Evitai,Baibai un Nikitam.
J.Pavlovska foto


Publicēts 2020.g.25.februārī

Aizvadīts novusa turnīrs

Tradicionāli varēja sacensties novusā un šautriņu mešanā . Sacensību galvenais tiesnese bija Zaiga Mihailova, kura ļāva dalībniekiem kārtīgi “izspēlēties” šajos sacensību veidos. Lai gan dalībnieku bija maz, tomēr pēdējās balvas varēja pasniegt tikai pusē deviņos vakarā.

Novusa spēlē palika nepārspēts Juris Litovnieks ( 1.vieta)
2.vieta Jānim Pavlovičam un
3.vieta Normundam Litovniekam.
Šautriņu mešanā līderis bija Aleksandrs Vasiļkovs ( 1.vieta)
2.vieta Jurim Litovniekam un
3.vieta-Normundam Litovniekam.

Paldies par piedalīšanos visiem sacensību dalībniekiem un veiksmīgus startus nākošajās sacensībās!


Publicēts 2020.g.11.februārī

Vērēmu pagasta Senioru klubs “SIDRABLAPA” ciemos Ozolaines pagastā”

Ozolaines pagasta sieviešu klubs “Uguntiņa” 7.februārī svinēja 5 gadu kopā būšanas svētkus. Mūsu pagasta senioru apvienība, saņēmusi ielūgumu, ar dejiskiem sveicieniem un Veselības grozu devās sveikt jubilāres. Interesanta bija Seno lietu izstāde un pasākums bija sirsnīgs un laiks pagāja nemanot. Paldies par uzaicinājumu, lai darbīgs un interesants Jums kopā būšanas laiks arī turpmākos gadus.
Publicēts 2020.g.4.februārī

“Neturi sveci zem pūra...”

Tautā februāris tiek saukts par Vilku, Puteņu, Viesu, bet, pateicoties Sveču dienai, visbiežāk par Sveču mēnesi. Šajā laikā mūsu senči nestrādāja smagus darbus, viņi gāja ciemos vai arī nodarbojās ar ko radošu, piemēram, lēja sveces, lai gaismas pietiktu visam gadam.

Sveču diena aicināja pagasta seniorus uz ikgadēju atpūtas sarīkojumu. Pasākuma dalībnieki varēja iepazīties ar mūsu senču vakarēšanām tumšajos ziemas vakaros, Sveču dienas interesantākajiem ticējumiem un parašām, ko izrādīja folkloras kopas “Vōrpa” dziedātāji un SDK “Mārtiņrozes” dejotājas. 2.februāris - Viesu diena. Pasākumu kuplināja čigānu ansamblis no Griškānu pagasta; ar jokiem iz dzīves dalījās viešņas no Rēzeknes, bet par sarīkojuma lustīgu atmosfēru un deju mūziku gādāja Jānis Pavloskis.

Šajā dienā esot daudz jāēd, daudz jātērē un – galvenais – jālej sveces. Šī tradīcija radusies senos laikos, kad ne tikai elektrības nebija, bet nebija arī pulksteņu. Toreiz laiku noteica pēc Saules, Mēness un zvaigznēm. Nepietika tikai ar diviem laika iedalījumiem – ziemas un vasaras saulgriežiem -, bija nepieciešams sīkāks iedalījums. Tā radās Zvaigznes diena (6. janvāris), Sveču diena (2. februāris), Pelnu diena, Māras diena Jāņu, Pētera, Miķeļa un daudzas citas iezīmdienas.

Senioru apvienības vadītāja Valentīna Strangate savā uzrunā pieminēja pagasta senioru aktivitāti. Aicināja pievienoties nūjošanai,dažādām radošajām darbnīcām. ”Neturiet sveci zem pūra;nāciet darboties, nāciet ar savām idejām un priekšlikumiem“.

Tika pagodināti aizvadītā gada jubilāri: Zinaīda Borise, Marija Neulāne, Ženija Čudare, Eleonora Gailīte, Lūcija Silāja, Jevgēnija Kauliņa, Zinaīda Romāne, Nellija Jurča. Muzikālu sveicienu jubilārēm sniedza krievu dziesmu un romanču izpildītāja Natālija Nikoļenko.

Un protams....sveču liešanas meistardarbnīca!Kā vēsta sens ticējums-Sveču dienā lietās sveces deg visgaišāk un izlietojas vistaupīgāk. Tam bija jābūt ļoti jautram pasākumam, jo tad, ja lējējs bijis dusmīgs, sveces degot ar tumšu liesmu, sprakšķot. Paldies Stoļerovas saietu nama vadītājai Dzintrai Gribustei par sveču liešanas meistarklasi. Tas bija aizraujoši, izzinoši, interesanti un skaisti!

Vērēmu TN vadītāja S.Strupoviča
Foto R.VolkovaPublicēts 2019.g.14.novembrī

Mārtiņdiena Vērēmos

Vērēmu tautas nama VPDK “Kūzuls” Rēzeknes pilsētas KN koncertā “Lobs ar lobu” 9.novembrī.
Publicēts 2019.g.14.novembrī

Miķeļdienas tirdziņš


Publicēts 2019.g.14.novembrī

Mārtiņdiena Vērēmos

Mārtiņdienā, 10.novembrī Vērēmu tautas namā senioru deju kopa "Mārtiņrozes”(vad.Olga Deksne) bija saaicinājusi viesus uz 1gada pastāvēšanas jubileju.

Ciemos bija ieradušies draugu kolektīvi no Dvietes (SDK “Saulespuķes”, vad.Rita Stapkeviča), no Lazdukalna (SDK “Tonuss”, vad.Lūcija Jermacāne) un mājinieki -VPDK “Kūzuls”(vad.Vineta Āboliņa).Folkloras kopa “Vōrpa”(vad.Sarmīte Strupoviča.) ieskandināja pasākumu ar Mārtiņdienas dziesmām.

Olga Deksne skatītājus iepazīstināja ar senioru deju vēsturi, bet par kolektīva “Mārtiņrozes” izveidošanos stāstīja senioru kluba “Sidrablapa “vadītāja Valentīna Strangate.Tika izdejotas dažādu tautu dejas, izrādīti tērpi, suminātas kolektīva dalībnieces gan ar dziesmām, gan dejām. “Ekusēzei” izskanot, “nogranda” salūts un kolektīvu 1 gada jubilejā sveica Vērēmu pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Bistrovs, dāvinot Jubilejas kliņģeri.Dalībnieces saņēma ziedus un laba vēlējumus.Atpūtas daļā par deju mūziku gādāja tautas nama estrādes ansamblis “Fume” (vad. Jānis Pavlovskis).

Dejo, un tu būsi kas vairāk-lielāks, skaistāks, spēcīgāks par ikdienišķo tevi! (Agnes De Mille)Publicēts 2019.g.14.jūnijā

Septiņi Latgales kori un folkloras kopas piedalīsies Gadsimta garākās līgodziesmas izdziedāšanā

21. jūnijā, Vasaras saulgriežos, no saullēkta līdz saulrietam tiks izdziedāta Gadsimta garākā līgodziesma. Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs populārākajā latviešu mūzikas kanālā Latvijas Radio 2, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Latgalē līgodziesma vīsies caur Barkavu, Ciblu, Rēzekni, Līvāniem, Daugavpili un Jēkabpili.

„Šis projekts ir mūsu kopības apzināšanās, kā arī iespēja visai pasaulei apliecināt, cik spēcīgas ir dziedāšanas un sadziedāšanas tradīcijas Latvijā. Es aicinu cilvēkus visos Latvijas novados pievienoties sev tuvākajai līgošanas vietai un klātienē atbalstīt korus un folkloras kopas, kuras ik dienu kopj mūsu dziedāšanas tradīcijas, kā arī Latvijas Radio 2 tiešraidē kopā ar līgodziesmu apceļot ne tikai visu Latviju, bet arī Ameriku, Kanādu un Eiropas valstis, kur pulcējas mūsu tautieši,” aicina projekta īstenotāja un Latvijas Radio 2 ētera personība Baiba Palkavniece.

Gadsimta garāko līgodziesmu līdz ar saullēktu plkst. 4:29 atklās tautasdziesmu mūzikas grupa “Tautumeitas”. Tiešraides no Latgales Latvijas Radio 2 būs dzirdamas rīta pusē: plkst. 9:15 pie Barkavas skolas līgodziesmu skandinās folkloras kopa „Madava”, plkst. 9:45 no Ciblas novada Eversmuižas kultūrvēsturiskajām un dabas takām muzicēs folkloras kopa „Ilža”, plkst. 10:15 ēteru no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas aktu zāles pieskandinās kori „Gardi” un „Sonitum”, plkst. 10:45 Līvānos pie Latgales mākslas un amatniecības centra tiksimies ar jaukto kori „Rubus”, plkst. 11:15 būsim Daugavpils centrālajā parkā pie ozola pretī Soliņu alejai, lai līgotu kopā ar folkloras kopu „Svārta”, bet plkst. 11:45 tiešraidē no Jēkabpils novada Tadenavas, kur pie Raiņa muzeja būs dzirdama jauktā kora „Putni” līgošana.

Pēc citu Latvijas novadu un pasaules valstu apceļošanas līgodziesma plkst. 22:00 atgriezīsies Rīgā, Doma laukumā, kur notiks plaša Saulrieta sadzenāšanās diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Gadsimta garākā līgodziesma vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti ap 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami Latvijas Radio 2 ēterā, atrodami portālā lsm.lv, kā arī Latvijas Radio 2 Facebook un Instagram kontā.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 tūkstošus lielu auditoriju. Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Indra Zomerovska
Latvijas Radio Komunikācijas daļas
Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 28808589
E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv


Publicēts 2019.g.2.jūnijā

Dejas notiks brīvdabas estrādē, slikti laika apstākļu gadījumā Tautas namā.


Publicēts 2019.g.1.jūnijā

Vērēmos dejojuši.... pērušies... možam garam un sparam

Dvēseliskais stiprums un iekšējais spēks. Kur tas rodas? Kur lai to ņem? Tas ir kā atblāzma no senatnes, varbūt atblāzma no rītdienas? Tas ir stāsts, kur satiekas ūdens, uguns, zeme un gaiss – pirts rituālā, gudro vīru un sievu sarunās. Ai, cik labi! – kad mēs sakām šo frāzi?...Pirtī,vietā , kur atgūstam enerģiju un mundrumu.

Svētku noskaņu mazliet iespaidoja lietus, kurš nemitējās visu dienu,tāpēc tika realizēts “PLĀNS B” – pirts dienai būt tautas namā. Kamēr tautas namā notika koncerta mēģinājumi, folkloras kopas “Vōrpa “ saimnieces brīvdabas estrādē vārīja zupu, kas ar lietus piedevu izdevās garda un smeķīga.

Pirti tīri fiziski neizbaudījuši, bet centās sagādāt tādu pat baudu dvēselei, kādu varam gūt pirtī
VPDK “Reizē!” un vadītāja Sarmīte Stapule (Ludza),
VPDK “Klip – klap” un vadītāji Inese un Māris Mikaskini (Ludza),
SDK “Kūmys” un vadītājs Ilmārs Dreļs (Viļāni),
Deju kopa “Dziga” un vadītājs Ilmārs Dreļs (Rēzekne),
VPDK “Vadži” un vadītāja Inga Peļņa (Rēzekne),
SKD “Mārtiņrozes” un vadītāja Olga Deksne (Vērēmi) un
VPDK “Kūzuls” un vadītāja Vineta Āboliņa.

Pirtī vēlams uzturēt vieglu gaisotni, labām domām un jokiem caurstrāvotu....
Godā celti tika senvārdi Kasdīna – ikdiena,Opora – dīķis,Kokars – apģērba gabals,Čāds – tvans,Viedrs – spainis,Kacarāgs – šīberis, Sukņa – kleita u.c.
Kolektīvu vadītāji saņēma “pērienu” ar bērza, ceriņu, paegles, liepas,ievas slotiņām un labas “notrineicas” (apdziedāšanas dziesmas) no folkloras kopas sievām.

“Pīlādžpērienu” un laba vēlējumus Zelta kāzu jubilejā saņēma vērēmieši (folkloras kopas “Vōrpa”dalībnieki ) Zinaīda un Oļģerts Borisi.
Koncerta noslēgumā pirts krekli tika nomainīti pret ballītes drānām – 20. gadsimta pilsētnieku modesstilā radītiem vīriešu un dāmu tērpiem. Kolekciju izstrādājusi vietējā dizainere Velga Krukovska.

Paldies ”pirts dienas” vadītājām Vinetai un Lolitai, grupai “Aimari”, skaņas operatoram Jānim un visiem koncerta dalībniekiem.Veselā miesā, vesels gars!


Publicēts 2019.g.8.aprīlī

Gavēnis miesai un garam...

Ir gavēņa laiks. Tas ir laiks, kad iedziļināties savās domās, kļūt labākam darbos, atteikties no baudām, kas bieži vien ir kaitīgas. Gavēnis ir laiks, kad sakārtot gan garīgo pasauli, gan ķermeni.

Nav noslēpums, ka daudzi ēd vairāk, nekā būtu vajadzīgs, apēd savas problēmas, netiek galā ar lieko svaru, tādēļ šis laiks var būt lielisks stimuls sākt ēst bez pārmērībām.Gavēnim raksturīga atteikšanās no gaļas. Tiem, kas cīnās ar saldumu kāri, gavēnis ir iespēja atradināties no šī netikuma. Saldumus var aizstāt ar svaigiem un žāvētiem augļiem, nedaudz ievārījuma uz brokastu maizes vai pie putras, labi noder pašmāju kompoti un nedaudz medus.

Arī ikvienam ir jāpadomā par savu garīgo pasauli.Ik gadus ,arī šo pavasari Fr.Trasuna muzejs “Kolnasāta” aicināja mūs (folkloras kopu “Vōrpa”) uz gavēņa laika garīgo dziedājumu pēcpusdienu.Tā ir kopā būšana ar citiem folkloras kolektīviem, kopējas lūgšanas un kopēja pusdienu maltīte gavēnim raksturīgā gaisotnē.Mēs esam aizmirsuši par murcavku, pupu kotletēm,vinegretu, auzu ķiseli,kas ir tradicionālie senlatviešu gavēņa laika ēdieni.... Katra paša ziņā, kāpēc gavēt un no kā atteikties, tomēr gribētos, lai tā nav tikai 40 dienu atturēšanās, bet sākums pārmaiņām, kas turpināsies, kad gavēnis būs beidzies.

Folkloras kopas “Vōrpa” dziedātāja J.Brāle

Dažas receptes:

Saulespuķu sēkliņu karameles (Veselīgs našķis, kad gribas ko saldu)

Sauja saulespuķu sēkliņu; 2 ēdk. medus. Sakarsētā pannā izkausē medu. Iejauc saulespuķu sēkliņas, gatavo masu liek nelielos gabaliņos uz sviestpapīra vai folijas. Ļauj, lai karameles sacietē.

Rīsu pudiņš ar augļiem

3½ glāzes piena; 3 ēd.k. brūno vai balto rīsu; 3 tējk. medus; 2 ēdk. rozīņu; 2 ēdk. sasmalcinātu kaltētu persiku vai aprikožu.Sajauc pienu, rīsus, medu un lej veidnē. Uzliek vāku un cep sakarsētā cepeškrāsnī 45 min. Pievieno kaltētos augļus un samaisa. Neuzliekot vāku, cep vēl 45 – 60 min, līdz rīsi gatavi un virspusē veidojas plēvīte. Pasniedz gan karstu, gan aukstu.


Publicēts 2019.g.15.martā

Lai skan...

Gatavojamies sieviešu vokālo ansambļu skates otrajai kārtai, kas notiks 30.martā Sīļukalna kultūras namā.Sieviešu vokālais ansamblis ‘Vējš” ( vadītāja Solvita Pavlovska) skatei gatavo 3 dziesmas.Veiksmi un izdošanos!


Vērēmu TN vadītāja S.Strupoviča


Publicēts 2019.g.27.februārī

Konkursa “No baroka līdz rokam” rezultāti

22.februārī Rēzeknē norisinājās Latgales reģiona izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls-konkurss „No baroka līdz rokam”.

VĒRĒMU tautas nama vokāli instrumentālais ansamblis “FUME”,vadītājs Jānis Pavlovskis,ieguva 1.pakāpes Diplomu (40,75 punkti).Uzgavilējam dalībniekiem un vadītājam!


Publicēts 2019.g.10.februārī

Lai dzīvo zemledus makšķerēšana !

Domājot par laiku, kurā mēs dzīvojam, uzpeld jautājums, vai tās sacensības makšķerēšanā vairs ir vajadzīgas, jo cilvēkiem ir daudz svarīgākas lietas, par ko domāt. Bet, aprunājoties ar... Lasīt tālāk...Publicēts 2019.g.17.janvārī

Aizvadīta sirsnīga senioru pēcpusdiena.

Svētdien, 13.janvārī, Vērēmu tautas namā uz senioru pēcpusdienu “VECAIS JAUNAIS GADS” pulcējās pagasta seniori, lai satiktu sev pazīstamus cilvēkus, padalītos atmiņās par aizvadīto gadu... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.22.novembrī

“DAUDZ LAIMES, LATVIJA !”

18. novembrī Vērēmu tautas namā notika Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienai veltīts sarīkojums «Daudz laimes, Latvija».

«… Šī ir mūsu zeme un mēs piederam šai zemei.Ir tādi,kas piederību Latvijai pauž ar lūpu krāsas zīmulīti ātri uzvelkot Latvijas karoga krāsas uz vaiga lielajos sporta svētkos... Lasīt tālāk...
Publicēts 2018.g.29.oktobrī

Novusa turnīrs pieaugušajiem noslēdzies

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26.oktobrī, Vērēmu TN notika novusa turnīrs pieaugušajiem. Turnīra devīze bija “Mēs varam vairāk”.Tika izspēlētas 3.godalgotas vietas.

1.vieta - Edgars Strangats

2.vieta – Jānbis Pavlovičs

3.vieta – Nikolajs Mihailovs

Šautriņu mešanā piedalījās 15 dalībnieki.

1.vieta – Andris Strupovičs

2.vieta- Edgars Strangats

3.vieta-Zaiga Mihailova

Paldies spēlētājiem no Nautrēnu pagasta.Ceram uz kopēju atklātu čempionātu novusa spēlēs arī nākamgad.Publicēts 2018.g.01.oktobrī

Miķeļdienas

Miķeļdienas ANDELES MANDELES rīts solīja siltu un saulainu laiku.Un tā arī notika. Pēc negantrām vēja brāzmām Miķeļdienā bija patiesi silts laiks. Vieni steidza uz mazdārziņiem noņemt atlikušo ražu, bet čaklākiem jau raža bija novākta un tie steidza to izrādīt Miķeļdienas tirdziņā.

Varēja apskatīt, aptaustīt,pielaikot,nodegustēt, nopirkt,vienkārši papriecēt acis, iemainīt,pasēdēt un vienkārši pakavēt laiku sev un citiem.Ar kastaņiem tika izspēlēta loterija un ANDELE MANDELE noslēdzās ar Miķeļienas cymusa degustēšanu, ko uz ugunskura gatavoja folkloras kopas “Vōrpa “dalībnieces.

PALDIES VISIEM, kas piedalījās, uz tikšanos nākamgad Miķeļdienas ANDELĒ MANDELĒ!Publicēts 2018.g.17.jūnijā

Ieskandinam Starptautisko folkloras festivālu “Baltica2018” Rīgā 16.jūnijā.

16.jūnijā Vērēmu tautas nama fokloras kopa “Vōrpa” devās uz Rīgu, kur piedalījās Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 novadu sadziedāšanās pasākumā , svētku gājienā un atklāšanas koncertā pie Brīvības pieminekļa.Festivālam skanīgas balsis novēlēja gan valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan kultūras ministre Dace Melbārde.Festivāla lielkoncerts “Šurp , Jāņa bērni,”bija krāšņs, skanēja līgotnes gan folkloras kopu, gan kapellu izpildījumā.

Publicēts 2018.g.15.jūnijā

Folkloras festivāla "Baltica 2018" noslēguma pasākums
"Sanuocīt i, Juoņa bārni, nu maliņu maliņuom"Publicēts 2018.g.15.jūnijā

Folkloras kopa "Vōrpa" ceļā uz folkloras festivāla "Baltica 2018" atklāšanas koncertu un sadziedāšanos Rīgā.Publicēts 2018.g.02.jūnijā

Bērnība svin svētkus !

Pašā vasaras plaukumā piecgadīgie vērēmieši svinēja Bērnības svētkus.
Bērnības svētku svinīgajā daļā bērni noklausījās nelielu svētku koncertu.Paldies Ilzeskalna PII folkloras kopai “Dancarīši” un viņu enerģiskajai vadītājai Marijai Andinai; “bitītēm” Gunitai un Polinai, un solistei Agatei... Lasīt tālāk...


Publicēts 2018.g.12.maijā

SADANCIS

Danco Dievs ar Pērkoni,
Es ar savu tautumeitu;
Pērkoņam visa zeme,
Man deviņas tautumeitas!


Lasīt tālāk...

Publicēts 2018.g.05.maijā

Pirmais zaļais tirdziņš “Lobs Lobam Pērtnīkūs”

Pērtnieku laukumā (Sakstagala pagasta, Subinaitē pie autoceļa Rēzekne – Rīga) 5. maijā notika pirmais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, ko organizēja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā”, SIA “Latgales upes līči” un SIA “Vlakon”.... Lasīt tālāk...

Publicēts 2018.g.27.aprīlī

VIA “DŪMI” -
15 gadi “dūmojot”...

27.aprīlī Vērēmu tautas namu atkal pieskandināja mūzikas skaņas.Kopā bija sanākušas 3 VIA “Dūmi” grupas ( vadītājs Jānis Pavlovskis) ,lai mūzikas draugu lokā nosvinētu savu 15 gadu dzimšanas dienu.Koncertu atklāja jaunākais “Dûmu” sastâvs — “Labrît”
Pirmais solists Vērēmu pamatskolas VIA “Dûmi” bija Normunds Litovnieks, kuram dalība grupā bija pirmie soļi mūzikas pasaulē un solista karjerā. Kopâ ar Normundu uz “Dûmu” jubileju bija ieradies arî .... Lasīt tālāk...
Publicēts 2018.g.22.aprīlī

Jura dienas ieskandināšana Vērēmos jeb svētki Ūsiņa zīmē

Dziesmota bija aizvadītās nedēļas nogale mūsu pagasta tautas namā,kur folkloras kopa “Vōrpa” tika aicinājusi dziesmu draugus uz pavasara daudzināšanu un kolektīva 20 dziesmotu gadu atzīmēšanu.Zīmīgi tas, ka savu dzimšanas dienu svinējāmsvinējām Zemes dienā un par savu aizsardzības zīmi izvēlējāmies Ūsiņa zīmi - gaismas zīmi, ko dēvē arī par Atslēgas zīmi, jo ūsiņš atslēdz durvis vasarai - atnes kokiem lapas, zemei zāli. Ūsiņa zīme dod īpašu spēku ceļā un darbos, tā mudina vērot... Lasīt tālāk...
Publicēts 2018.g.24.aprīlī

“Jo dziedāju, jo skanēja....”

Jau kopš 7. aprīļa katru nedēļas nogali Latvijas novados notiek koru skates.Tās apliecina dziedātāju gatavību XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koncertiem Rīgā. Nupat aizvadīta arī Rēzeknes koru apriņķa skate, kurā dalībnieki uzrādījuši augstus rezultātus.Mūsu pagasta tautas nama jauktais koris “Vējš” ieguva 1.pakāpes diplomu.Paldies ikvienam “vējainajam” dalībniekam ,paldies mūsu diriģentei Solvitai Pavlovskai un koncertmeistarei Gunai Kisei.Esam ceļā uz Dziesmu svētkiem!
Publicēts 2018.g.03.aprīlī

Oliņ boliņ...Lieldieniņ !

Tautas ticējums vēsta – ja Ziemassvētkos sniega nav, tad Lieldienas gan būs baltas. Tā šogad daudzviet arī sanācis.Vai tas nebija 1.aprīļa joks?... Taču sniegs un saltais laiks šā gada agrajās Lieldienās nekavēja svinēt Lielo dienu... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.08.martā

Mīļš paldies...

Par ideālo 8.marta dienu vīriešu skatījumā, par sieviešu un vīriešu “dīvainībām”, par pavasari un ziedu valodu, par mīlestību tika nenopietni nopietni runāts pasākumā “Nenopietni par sievietēm un pavasari”,kas notika Vērēmu tautas namā... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.05.martā

Ceļš uz svētkiem IR vaļā!

Aizritējusi XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku Rēzeknes deju apriņķa skate... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.13.februārī

Metenis jeb “Aizgavieņa grīztovas” Vērēmos

Meteni 2018

Tie ir pavasara gaidīšanas svētki.Daba ir pirmā, kas dod šo ziņu – ārā gaiss jau smaržo citādi! Zeme arī mīksta. Kurmis met pirmos rakumus. Pavasaris klāt. Kaut arī ziema neatkāpjas vienas dienas laikā, tomēr laika rats griežas, un ziemai vai nu mazliet agrāk, vai mazliet vēlāk nāksies vien padoties! Vērēmu tautas nama folkloras kopa “Vōrpa” sadarbībā ar Vērēmu pamatskolas kolektīvu svinēja Meteņdienu,kas Latgalē ir saukta par Aizgavēni... Lasīt tālāk...

Publicēts 2018.g.10.februārī

Kaimiņu pagastu zemledus makšķerēšanas cienītāji sacentās par lielāko zivi.

Zemledus makšķerēšanas sacensības

Uz Adamovas ezera ledus norisinājušās zemledus makšķerēšanas sacensības starp Vērēmu, Lendžu un Bērzgales zemledus makšķerēšanas cienītājiem.Sacensībās piedalījās 25 dalībnieki; izveidojot 5 komandas ( 4 komandas no Vērēmiem un apvienotā Lendžu-Bērzgales komanda)... Lasīt tālāk...

Publicēts 2017.g.19.decembrī

"Trešās Adventa svētdienas Sirsnības un Labestības koncerts”

… klusums, sveces gaisma un patiesa mūzika, kas pamodina dvēseli – Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Ikdienā, esot darbu, steigas un dzīves šķēršļu pārņemti, aizskrienam garām dabai un cits citam. Ir nepieciešami brīži, kuros apstāties un atvērties sev, dabai un līdzcilvēkiem. Varbūt tas mūs darīs gaišākus gan domās, gan darbos... Lasīt tālāk...

Publicēts 2017.g.15.novembrī

Novusa turnīra un šautriņu mešanas sacensību uzvarētāji
Vērēmi, tautas nams,2017

Sacensībās piedalījās 16 dalībnieki.Galvenā tiesnese Zaiga Ivanova iepzīstināja ar sacensību norisi un noteikumiem.

Balvas par piedalīšanos un diplomus saņēma gan godalgoto vietu ieguvēji ,gan jaunākie šo sacensību dalībnieki :Kristīne Kudrjašova,Karīna Baškirova un Rinalds Āboliņš. Lasīt tālāk
Publicēts 2017.g.08.novembrī

AICINĀM PIEDALĪTIES!

Rēzeknes novads, domājot par saviem iedzīvotājiem, īsteno projektu “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!”.
Projekts ilgs līdz 2019.gada beigām un tā ietvaros varēs piedalīties šādās bezmaksas aktivitātēs..... Lasīt tālāk


Publicēts 2017.g.oktobrī

“Kad smaržo pēc rudens un miķelīšiem..”

Ar pīpenēm un liepziediem ir aizsmaržojusi vasara un savu krāšņo rotu ir uzvilcis rudens.Deg dāliju un asteru ugunskuri, rudeņa vējiem spītējot, savas zeltainās cepures liegi šupo saulespuķes, reibinoši smaržo samtenes un kaut kur nostūrī savu krāšņo rotu uzvilkušas krizantēmas un miķelīši. Tie kā mazas zvaigznītes rāda , ka klāt Miķeļdiena.Ik gadus Miķeļdiena pulcē Vērēmu pagasta seniorus ,lai sirsnīgās sarunās..... Lasīt tālāk
Publicēts 2017.g.augustā

Bernības svētki

"Bernības svētku svinības”

19.augustā uz Bērnības svētkiem Vērēmu pagasta tautas namā pulcējās mazie piecgadnieki kopā ar vecākiem, krustvecākiem, radiem un draugiem. Šogad Bērnības svētkus svinēja: Anna Ančupāne,Rinalds Āboliņš,Alise Bogdanova, Marta Čudare,Agate Dikuļe-Dikaļe,Megija Jaudzema,Romāns Kazakevičs,Marta Keiseļa,Ieva Lontone,Aleksandrs Naglis, Vitālijs Pleikšnis,Raivis Studens,Justīne Tabore,Eva Tretjaka,Daniels Urtān..... Lasīt tālākPublicēts 2017.g.maijā

AKCIJA “APSKAUJ LATVIJU”

Ozola stādīšana pie pagasta ēkas Skatīties galeriju...

Publicēts 2017.g.maijā

SADANCIS “ PAVASARIM, MOŽAM GARAM UN SPARAM”

Deju kolektīvs “KŪZULS” Skatīties galeriju...


Publicēts 2017.g.maijā

Estrādes ansambļu saspēle "PAVASRA STRAZDU DZIESMAS"

ŽVŪRGZDYNI Skatīties galeriju...


Publicēts 2017.g.maijā

Zemenītes

MĀMIŅDIENAS PASĀKUMS TAUTAS NAMA BĒRNU KOLEKTĪVIEM kopā ar māmiņām

Bērnu ansamblis “ZEMENĪTES” un bērnu deju grupa kopā ar māmiņām
Publicēts 2017.g.28.februarī

Meteņi

Meteņi ir gada vispriecīgākie svētki.Tradīcijas vēsta, ka šajā dienā jāstaigā no sētas uz sētu, lai lini garāki augtu un jāmet bērni pāri žogam, lai tie nenoguļ skolā iešanu. Jāmānās, jālielās, jāmaskojas un javizinās nokalna lejā, tā baidot Ziemu prom. Vērēmu pagasta maskoti ļaudis-lieli un mazi, kurus nebaidīja..... Lasīt tālāk