Afišas

Publicēts 2019.g.14.jūnijā

Septiņi Latgales kori un folkloras kopas piedalīsies Gadsimta garākās līgodziesmas izdziedāšanā

21. jūnijā, Vasaras saulgriežos, no saullēkta līdz saulrietam tiks izdziedāta Gadsimta garākā līgodziesma. Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs populārākajā latviešu mūzikas kanālā Latvijas Radio 2, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Latgalē līgodziesma vīsies caur Barkavu, Ciblu, Rēzekni, Līvāniem, Daugavpili un Jēkabpili.

„Šis projekts ir mūsu kopības apzināšanās, kā arī iespēja visai pasaulei apliecināt, cik spēcīgas ir dziedāšanas un sadziedāšanas tradīcijas Latvijā. Es aicinu cilvēkus visos Latvijas novados pievienoties sev tuvākajai līgošanas vietai un klātienē atbalstīt korus un folkloras kopas, kuras ik dienu kopj mūsu dziedāšanas tradīcijas, kā arī Latvijas Radio 2 tiešraidē kopā ar līgodziesmu apceļot ne tikai visu Latviju, bet arī Ameriku, Kanādu un Eiropas valstis, kur pulcējas mūsu tautieši,” aicina projekta īstenotāja un Latvijas Radio 2 ētera personība Baiba Palkavniece.

Gadsimta garāko līgodziesmu līdz ar saullēktu plkst. 4:29 atklās tautasdziesmu mūzikas grupa “Tautumeitas”. Tiešraides no Latgales Latvijas Radio 2 būs dzirdamas rīta pusē: plkst. 9:15 pie Barkavas skolas līgodziesmu skandinās folkloras kopa „Madava”, plkst. 9:45 no Ciblas novada Eversmuižas kultūrvēsturiskajām un dabas takām muzicēs folkloras kopa „Ilža”, plkst. 10:15 ēteru no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas aktu zāles pieskandinās kori „Gardi” un „Sonitum”, plkst. 10:45 Līvānos pie Latgales mākslas un amatniecības centra tiksimies ar jaukto kori „Rubus”, plkst. 11:15 būsim Daugavpils centrālajā parkā pie ozola pretī Soliņu alejai, lai līgotu kopā ar folkloras kopu „Svārta”, bet plkst. 11:45 tiešraidē no Jēkabpils novada Tadenavas, kur pie Raiņa muzeja būs dzirdama jauktā kora „Putni” līgošana.

Pēc citu Latvijas novadu un pasaules valstu apceļošanas līgodziesma plkst. 22:00 atgriezīsies Rīgā, Doma laukumā, kur notiks plaša Saulrieta sadzenāšanās diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Gadsimta garākā līgodziesma vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti ap 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami Latvijas Radio 2 ēterā, atrodami portālā lsm.lv, kā arī Latvijas Radio 2 Facebook un Instagram kontā.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 tūkstošus lielu auditoriju. Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Indra Zomerovska
Latvijas Radio Komunikācijas daļas
Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 28808589
E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv


Publicēts 2019.g.2.jūnijā

Dejas notiks brīvdabas estrādē, slikti laika apstākļu gadījumā Tautas namā.


Publicēts 2019.g.1.jūnijā

Vērēmos dejojuši.... pērušies... možam garam un sparam

Dvēseliskais stiprums un iekšējais spēks. Kur tas rodas? Kur lai to ņem? Tas ir kā atblāzma no senatnes, varbūt atblāzma no rītdienas? Tas ir stāsts, kur satiekas ūdens, uguns, zeme un gaiss – pirts rituālā, gudro vīru un sievu sarunās. Ai, cik labi! – kad mēs sakām šo frāzi?...Pirtī,vietā , kur atgūstam enerģiju un mundrumu.

Svētku noskaņu mazliet iespaidoja lietus, kurš nemitējās visu dienu,tāpēc tika realizēts “PLĀNS B” – pirts dienai būt tautas namā. Kamēr tautas namā notika koncerta mēģinājumi, folkloras kopas “Vōrpa “ saimnieces brīvdabas estrādē vārīja zupu, kas ar lietus piedevu izdevās garda un smeķīga.

Pirti tīri fiziski neizbaudījuši, bet centās sagādāt tādu pat baudu dvēselei, kādu varam gūt pirtī
VPDK “Reizē!” un vadītāja Sarmīte Stapule (Ludza),
VPDK “Klip – klap” un vadītāji Inese un Māris Mikaskini (Ludza),
SDK “Kūmys” un vadītājs Ilmārs Dreļs (Viļāni),
Deju kopa “Dziga” un vadītājs Ilmārs Dreļs (Rēzekne),
VPDK “Vadži” un vadītāja Inga Peļņa (Rēzekne),
SKD “Mārtiņrozes” un vadītāja Olga Deksne (Vērēmi) un
VPDK “Kūzuls” un vadītāja Vineta Āboliņa.

Pirtī vēlams uzturēt vieglu gaisotni, labām domām un jokiem caurstrāvotu....
Godā celti tika senvārdi Kasdīna – ikdiena,Opora – dīķis,Kokars – apģērba gabals,Čāds – tvans,Viedrs – spainis,Kacarāgs – šīberis, Sukņa – kleita u.c.
Kolektīvu vadītāji saņēma “pērienu” ar bērza, ceriņu, paegles, liepas,ievas slotiņām un labas “notrineicas” (apdziedāšanas dziesmas) no folkloras kopas sievām.

“Pīlādžpērienu” un laba vēlējumus Zelta kāzu jubilejā saņēma vērēmieši (folkloras kopas “Vōrpa”dalībnieki ) Zinaīda un Oļģerts Borisi.
Koncerta noslēgumā pirts krekli tika nomainīti pret ballītes drānām – 20. gadsimta pilsētnieku modesstilā radītiem vīriešu un dāmu tērpiem. Kolekciju izstrādājusi vietējā dizainere Velga Krukovska.

Paldies ”pirts dienas” vadītājām Vinetai un Lolitai, grupai “Aimari”, skaņas operatoram Jānim un visiem koncerta dalībniekiem.Veselā miesā, vesels gars!


Publicēts 2019.g.8.aprīlī

Gavēnis miesai un garam...

Ir gavēņa laiks. Tas ir laiks, kad iedziļināties savās domās, kļūt labākam darbos, atteikties no baudām, kas bieži vien ir kaitīgas. Gavēnis ir laiks, kad sakārtot gan garīgo pasauli, gan ķermeni.

Nav noslēpums, ka daudzi ēd vairāk, nekā būtu vajadzīgs, apēd savas problēmas, netiek galā ar lieko svaru, tādēļ šis laiks var būt lielisks stimuls sākt ēst bez pārmērībām.Gavēnim raksturīga atteikšanās no gaļas. Tiem, kas cīnās ar saldumu kāri, gavēnis ir iespēja atradināties no šī netikuma. Saldumus var aizstāt ar svaigiem un žāvētiem augļiem, nedaudz ievārījuma uz brokastu maizes vai pie putras, labi noder pašmāju kompoti un nedaudz medus.

Arī ikvienam ir jāpadomā par savu garīgo pasauli.Ik gadus ,arī šo pavasari Fr.Trasuna muzejs “Kolnasāta” aicināja mūs (folkloras kopu “Vōrpa”) uz gavēņa laika garīgo dziedājumu pēcpusdienu.Tā ir kopā būšana ar citiem folkloras kolektīviem, kopējas lūgšanas un kopēja pusdienu maltīte gavēnim raksturīgā gaisotnē.Mēs esam aizmirsuši par murcavku, pupu kotletēm,vinegretu, auzu ķiseli,kas ir tradicionālie senlatviešu gavēņa laika ēdieni.... Katra paša ziņā, kāpēc gavēt un no kā atteikties, tomēr gribētos, lai tā nav tikai 40 dienu atturēšanās, bet sākums pārmaiņām, kas turpināsies, kad gavēnis būs beidzies.

Folkloras kopas “Vōrpa” dziedātāja J.Brāle

Dažas receptes:

Saulespuķu sēkliņu karameles (Veselīgs našķis, kad gribas ko saldu)

Sauja saulespuķu sēkliņu; 2 ēdk. medus. Sakarsētā pannā izkausē medu. Iejauc saulespuķu sēkliņas, gatavo masu liek nelielos gabaliņos uz sviestpapīra vai folijas. Ļauj, lai karameles sacietē.

Rīsu pudiņš ar augļiem

3½ glāzes piena; 3 ēd.k. brūno vai balto rīsu; 3 tējk. medus; 2 ēdk. rozīņu; 2 ēdk. sasmalcinātu kaltētu persiku vai aprikožu.Sajauc pienu, rīsus, medu un lej veidnē. Uzliek vāku un cep sakarsētā cepeškrāsnī 45 min. Pievieno kaltētos augļus un samaisa. Neuzliekot vāku, cep vēl 45 – 60 min, līdz rīsi gatavi un virspusē veidojas plēvīte. Pasniedz gan karstu, gan aukstu.


Publicēts 2019.g.15.martā

Lai skan...

Gatavojamies sieviešu vokālo ansambļu skates otrajai kārtai, kas notiks 30.martā Sīļukalna kultūras namā.Sieviešu vokālais ansamblis ‘Vējš” ( vadītāja Solvita Pavlovska) skatei gatavo 3 dziesmas.Veiksmi un izdošanos!


Vērēmu TN vadītāja S.Strupoviča


Publicēts 2019.g.27.februārī

Konkursa “No baroka līdz rokam” rezultāti

22.februārī Rēzeknē norisinājās Latgales reģiona izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls-konkurss „No baroka līdz rokam”.

VĒRĒMU tautas nama vokāli instrumentālais ansamblis “FUME”,vadītājs Jānis Pavlovskis,ieguva 1.pakāpes Diplomu (40,75 punkti).Uzgavilējam dalībniekiem un vadītājam!


Publicēts 2019.g.10.februārī

Lai dzīvo zemledus makšķerēšana !

Domājot par laiku, kurā mēs dzīvojam, uzpeld jautājums, vai tās sacensības makšķerēšanā vairs ir vajadzīgas, jo cilvēkiem ir daudz svarīgākas lietas, par ko domāt. Bet, aprunājoties ar... Lasīt tālāk...Publicēts 2019.g.17.janvārī

Aizvadīta sirsnīga senioru pēcpusdiena.

Svētdien, 13.janvārī, Vērēmu tautas namā uz senioru pēcpusdienu “VECAIS JAUNAIS GADS” pulcējās pagasta seniori, lai satiktu sev pazīstamus cilvēkus, padalītos atmiņās par aizvadīto gadu... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.22.novembrī

“DAUDZ LAIMES, LATVIJA !”

18. novembrī Vērēmu tautas namā notika Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienai veltīts sarīkojums «Daudz laimes, Latvija».

«… Šī ir mūsu zeme un mēs piederam šai zemei.Ir tādi,kas piederību Latvijai pauž ar lūpu krāsas zīmulīti ātri uzvelkot Latvijas karoga krāsas uz vaiga lielajos sporta svētkos... Lasīt tālāk...
Publicēts 2018.g.29.oktobrī

Novusa turnīrs pieaugušajiem noslēdzies

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26.oktobrī, Vērēmu TN notika novusa turnīrs pieaugušajiem. Turnīra devīze bija “Mēs varam vairāk”.Tika izspēlētas 3.godalgotas vietas.

1.vieta - Edgars Strangats

2.vieta – Jānbis Pavlovičs

3.vieta – Nikolajs Mihailovs

Šautriņu mešanā piedalījās 15 dalībnieki.

1.vieta – Andris Strupovičs

2.vieta- Edgars Strangats

3.vieta-Zaiga Mihailova

Paldies spēlētājiem no Nautrēnu pagasta.Ceram uz kopēju atklātu čempionātu novusa spēlēs arī nākamgad.Publicēts 2018.g.01.oktobrī

Miķeļdienas

Miķeļdienas ANDELES MANDELES rīts solīja siltu un saulainu laiku.Un tā arī notika. Pēc negantrām vēja brāzmām Miķeļdienā bija patiesi silts laiks. Vieni steidza uz mazdārziņiem noņemt atlikušo ražu, bet čaklākiem jau raža bija novākta un tie steidza to izrādīt Miķeļdienas tirdziņā.

Varēja apskatīt, aptaustīt,pielaikot,nodegustēt, nopirkt,vienkārši papriecēt acis, iemainīt,pasēdēt un vienkārši pakavēt laiku sev un citiem.Ar kastaņiem tika izspēlēta loterija un ANDELE MANDELE noslēdzās ar Miķeļienas cymusa degustēšanu, ko uz ugunskura gatavoja folkloras kopas “Vōrpa “dalībnieces.

PALDIES VISIEM, kas piedalījās, uz tikšanos nākamgad Miķeļdienas ANDELĒ MANDELĒ!Publicēts 2018.g.17.jūnijā

Ieskandinam Starptautisko folkloras festivālu “Baltica2018” Rīgā 16.jūnijā.

16.jūnijā Vērēmu tautas nama fokloras kopa “Vōrpa” devās uz Rīgu, kur piedalījās Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 novadu sadziedāšanās pasākumā , svētku gājienā un atklāšanas koncertā pie Brīvības pieminekļa.Festivālam skanīgas balsis novēlēja gan valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan kultūras ministre Dace Melbārde.Festivāla lielkoncerts “Šurp , Jāņa bērni,”bija krāšņs, skanēja līgotnes gan folkloras kopu, gan kapellu izpildījumā.

Publicēts 2018.g.15.jūnijā

Folkloras festivāla "Baltica 2018" noslēguma pasākums
"Sanuocīt i, Juoņa bārni, nu maliņu maliņuom"Publicēts 2018.g.15.jūnijā

Folkloras kopa "Vōrpa" ceļā uz folkloras festivāla "Baltica 2018" atklāšanas koncertu un sadziedāšanos Rīgā.Publicēts 2018.g.02.jūnijā

Bērnība svin svētkus !

Pašā vasaras plaukumā piecgadīgie vērēmieši svinēja Bērnības svētkus.
Bērnības svētku svinīgajā daļā bērni noklausījās nelielu svētku koncertu.Paldies Ilzeskalna PII folkloras kopai “Dancarīši” un viņu enerģiskajai vadītājai Marijai Andinai; “bitītēm” Gunitai un Polinai, un solistei Agatei... Lasīt tālāk...


Publicēts 2018.g.12.maijā

SADANCIS

Danco Dievs ar Pērkoni,
Es ar savu tautumeitu;
Pērkoņam visa zeme,
Man deviņas tautumeitas!


Lasīt tālāk...

Publicēts 2018.g.05.maijā

Pirmais zaļais tirdziņš “Lobs Lobam Pērtnīkūs”

Pērtnieku laukumā (Sakstagala pagasta, Subinaitē pie autoceļa Rēzekne – Rīga) 5. maijā notika pirmais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, ko organizēja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā”, SIA “Latgales upes līči” un SIA “Vlakon”.... Lasīt tālāk...

Publicēts 2018.g.27.aprīlī

VIA “DŪMI” -
15 gadi “dūmojot”...

27.aprīlī Vērēmu tautas namu atkal pieskandināja mūzikas skaņas.Kopā bija sanākušas 3 VIA “Dūmi” grupas ( vadītājs Jānis Pavlovskis) ,lai mūzikas draugu lokā nosvinētu savu 15 gadu dzimšanas dienu.Koncertu atklāja jaunākais “Dûmu” sastâvs — “Labrît”
Pirmais solists Vērēmu pamatskolas VIA “Dûmi” bija Normunds Litovnieks, kuram dalība grupā bija pirmie soļi mūzikas pasaulē un solista karjerā. Kopâ ar Normundu uz “Dûmu” jubileju bija ieradies arî .... Lasīt tālāk...
Publicēts 2018.g.22.aprīlī

Jura dienas ieskandināšana Vērēmos jeb svētki Ūsiņa zīmē

Dziesmota bija aizvadītās nedēļas nogale mūsu pagasta tautas namā,kur folkloras kopa “Vōrpa” tika aicinājusi dziesmu draugus uz pavasara daudzināšanu un kolektīva 20 dziesmotu gadu atzīmēšanu.Zīmīgi tas, ka savu dzimšanas dienu svinējāmsvinējām Zemes dienā un par savu aizsardzības zīmi izvēlējāmies Ūsiņa zīmi - gaismas zīmi, ko dēvē arī par Atslēgas zīmi, jo ūsiņš atslēdz durvis vasarai - atnes kokiem lapas, zemei zāli. Ūsiņa zīme dod īpašu spēku ceļā un darbos, tā mudina vērot... Lasīt tālāk...
Publicēts 2018.g.24.aprīlī

“Jo dziedāju, jo skanēja....”

Jau kopš 7. aprīļa katru nedēļas nogali Latvijas novados notiek koru skates.Tās apliecina dziedātāju gatavību XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koncertiem Rīgā. Nupat aizvadīta arī Rēzeknes koru apriņķa skate, kurā dalībnieki uzrādījuši augstus rezultātus.Mūsu pagasta tautas nama jauktais koris “Vējš” ieguva 1.pakāpes diplomu.Paldies ikvienam “vējainajam” dalībniekam ,paldies mūsu diriģentei Solvitai Pavlovskai un koncertmeistarei Gunai Kisei.Esam ceļā uz Dziesmu svētkiem!
Publicēts 2018.g.03.aprīlī

Oliņ boliņ...Lieldieniņ !

Tautas ticējums vēsta – ja Ziemassvētkos sniega nav, tad Lieldienas gan būs baltas. Tā šogad daudzviet arī sanācis.Vai tas nebija 1.aprīļa joks?... Taču sniegs un saltais laiks šā gada agrajās Lieldienās nekavēja svinēt Lielo dienu... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.08.martā

Mīļš paldies...

Par ideālo 8.marta dienu vīriešu skatījumā, par sieviešu un vīriešu “dīvainībām”, par pavasari un ziedu valodu, par mīlestību tika nenopietni nopietni runāts pasākumā “Nenopietni par sievietēm un pavasari”,kas notika Vērēmu tautas namā... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.05.martā

Ceļš uz svētkiem IR vaļā!

Aizritējusi XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku Rēzeknes deju apriņķa skate... Lasīt tālāk...Publicēts 2018.g.13.februārī

Metenis jeb “Aizgavieņa grīztovas” Vērēmos

Meteni 2018

Tie ir pavasara gaidīšanas svētki.Daba ir pirmā, kas dod šo ziņu – ārā gaiss jau smaržo citādi! Zeme arī mīksta. Kurmis met pirmos rakumus. Pavasaris klāt. Kaut arī ziema neatkāpjas vienas dienas laikā, tomēr laika rats griežas, un ziemai vai nu mazliet agrāk, vai mazliet vēlāk nāksies vien padoties! Vērēmu tautas nama folkloras kopa “Vōrpa” sadarbībā ar Vērēmu pamatskolas kolektīvu svinēja Meteņdienu,kas Latgalē ir saukta par Aizgavēni... Lasīt tālāk...

Publicēts 2018.g.10.februārī

Kaimiņu pagastu zemledus makšķerēšanas cienītāji sacentās par lielāko zivi.

Zemledus makšķerēšanas sacensības

Uz Adamovas ezera ledus norisinājušās zemledus makšķerēšanas sacensības starp Vērēmu, Lendžu un Bērzgales zemledus makšķerēšanas cienītājiem.Sacensībās piedalījās 25 dalībnieki; izveidojot 5 komandas ( 4 komandas no Vērēmiem un apvienotā Lendžu-Bērzgales komanda)... Lasīt tālāk...

Publicēts 2017.g.19.decembrī

"Trešās Adventa svētdienas Sirsnības un Labestības koncerts”

… klusums, sveces gaisma un patiesa mūzika, kas pamodina dvēseli – Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Ikdienā, esot darbu, steigas un dzīves šķēršļu pārņemti, aizskrienam garām dabai un cits citam. Ir nepieciešami brīži, kuros apstāties un atvērties sev, dabai un līdzcilvēkiem. Varbūt tas mūs darīs gaišākus gan domās, gan darbos... Lasīt tālāk...

Publicēts 2017.g.15.novembrī

Novusa turnīra un šautriņu mešanas sacensību uzvarētāji
Vērēmi, tautas nams,2017

Sacensībās piedalījās 16 dalībnieki.Galvenā tiesnese Zaiga Ivanova iepzīstināja ar sacensību norisi un noteikumiem.

Balvas par piedalīšanos un diplomus saņēma gan godalgoto vietu ieguvēji ,gan jaunākie šo sacensību dalībnieki :Kristīne Kudrjašova,Karīna Baškirova un Rinalds Āboliņš. Lasīt tālāk
Publicēts 2017.g.08.novembrī

AICINĀM PIEDALĪTIES!

Rēzeknes novads, domājot par saviem iedzīvotājiem, īsteno projektu “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!”.
Projekts ilgs līdz 2019.gada beigām un tā ietvaros varēs piedalīties šādās bezmaksas aktivitātēs..... Lasīt tālāk


Publicēts 2017.g.oktobrī

“Kad smaržo pēc rudens un miķelīšiem..”

Ar pīpenēm un liepziediem ir aizsmaržojusi vasara un savu krāšņo rotu ir uzvilcis rudens.Deg dāliju un asteru ugunskuri, rudeņa vējiem spītējot, savas zeltainās cepures liegi šupo saulespuķes, reibinoši smaržo samtenes un kaut kur nostūrī savu krāšņo rotu uzvilkušas krizantēmas un miķelīši. Tie kā mazas zvaigznītes rāda , ka klāt Miķeļdiena.Ik gadus Miķeļdiena pulcē Vērēmu pagasta seniorus ,lai sirsnīgās sarunās..... Lasīt tālāk
Publicēts 2017.g.augustā

Bernības svētki

"Bernības svētku svinības”

19.augustā uz Bērnības svētkiem Vērēmu pagasta tautas namā pulcējās mazie piecgadnieki kopā ar vecākiem, krustvecākiem, radiem un draugiem. Šogad Bērnības svētkus svinēja: Anna Ančupāne,Rinalds Āboliņš,Alise Bogdanova, Marta Čudare,Agate Dikuļe-Dikaļe,Megija Jaudzema,Romāns Kazakevičs,Marta Keiseļa,Ieva Lontone,Aleksandrs Naglis, Vitālijs Pleikšnis,Raivis Studens,Justīne Tabore,Eva Tretjaka,Daniels Urtān..... Lasīt tālākPublicēts 2017.g.maijā

AKCIJA “APSKAUJ LATVIJU”

Ozola stādīšana pie pagasta ēkas Skatīties galeriju...

Publicēts 2017.g.maijā

SADANCIS “ PAVASARIM, MOŽAM GARAM UN SPARAM”

Deju kolektīvs “KŪZULS” Skatīties galeriju...


Publicēts 2017.g.maijā

Estrādes ansambļu saspēle "PAVASRA STRAZDU DZIESMAS"

ŽVŪRGZDYNI Skatīties galeriju...


Publicēts 2017.g.maijā

Zemenītes

MĀMIŅDIENAS PASĀKUMS TAUTAS NAMA BĒRNU KOLEKTĪVIEM kopā ar māmiņām

Bērnu ansamblis “ZEMENĪTES” un bērnu deju grupa kopā ar māmiņām
Publicēts 2017.g.28.februarī

Meteņi

Meteņi ir gada vispriecīgākie svētki.Tradīcijas vēsta, ka šajā dienā jāstaigā no sētas uz sētu, lai lini garāki augtu un jāmet bērni pāri žogam, lai tie nenoguļ skolā iešanu. Jāmānās, jālielās, jāmaskojas un javizinās nokalna lejā, tā baidot Ziemu prom. Vērēmu pagasta maskoti ļaudis-lieli un mazi, kurus nebaidīja..... Lasīt tālāk